O tom, že každé jídlo si žádá své, určitě nikdo nepochybuje. Stejně jako pořádnej hambáč a hranolky chutnají skvěle s kolou a vepřo knedlo zelo s dobrým pivem, jsou jídla, kterým vysloveně sluší víno.

Víno mám ráda, ale poznám bílé, růžové a červené a hlavně to, jestli mi chutná nebo nechutná. I když už jsem párkrát byla ve sklípku a jednou dokonce na degustaci, rozhodně neovládám moudra, kdy které víno naservírovat, jakou má vůni, jak se rozbaluje na jazyku a podobně. Jak říkám, prostě mi chutná nebo ne.

Zaujal mě proto návrh od eshopu prodávajícího vína, jestli nechci vyzkoušet domácí degustaci. Proč ne, přišlo mi to jako dobrý nápad posunout své znalosti zase o kousek dál, pěkně v bezpečí domova. Navíc nabídka přišla v pravou chvíli. Čeká nás významná událost. Snědeno za pár dní oslaví své druhé narozeniny! Přemýšlela jsem, čím „ho“ překvapím. Dobré jídlo připravené s láskou, které bude korespondovat s výtečným vínem, to bude důstojná oslava.

Vína už jsou na cestě i s návodem, ke kterému jídlu víno nejlíp ladí. To mi dává skvělou šanci blýsknout se před celou rodinkou (všichni jsou vlastně tým Snědeno) jako zdatný amatérský sommelier.

Eshop VíceVína.cz nabízí krásné degustační sady vín pro výjimečné chvíle za zvýhodněné ceny, a to jak pro domácí příležitosti, tak i větší sety pro různé večírky. Rozhodnete-li se pro zakoupení některého z nich, můžete zazářit jako znalec nejen před svými nejbližšími, ale i před svými přáteli anebo spolupracovníky. Pokud k tomu budete mít i tip na vhodné menu, stanete se jistě hvězdou večera 😀

Na reportáž o naší rodinné degustaci se můžete těšit za pár dní.