Kapustové karbanátky s bramborovou kaší
Víte, že kapusta obsahuje víc vápníku než mléko? A ještě k tomu ve formě, která je naším tělem lépe využitelná.
- 600 g kapustových listů
- 1 větší cibule
- 2 rohlíky
- 2 stroužky česneku
- 1 vejce
- cca 1 lžíce špaldové mouky
- sůl, čerstvě mletý pepř
- olej
- 10 brambor
- kmín, sůl
- 30 g másla
- teplé mléko
- 5 listů ledového salátu
- olivový olej, balzamiko krém, sůl
Kapustu omyjeme a uvaříme v osolené vodě doměkka. Mezitím nakrájíme cibuli na malé kostičky a orestujeme na trošce oleje. Rohlíky nakrájíme také na kostičky a odložíme do mísy. Uvařené listy slijeme přes cedník a vymačkáme. Přidáme k suchým rohlíkům a promícháme vidličkou. Potom ještě promícháme rukou. Rohlíky natáhnou zbytek vody. Přimícháme orestovanou cibuli, prolisovaný česnek, sůl, pepř, vejce a trochu mouky. Promícháme, až se vše spojí. V malém kastrolu rozpálíme olej tak, aby hladina byla cca 2 cm. Pomocí dvou polévkových lžic tvoříme karbanátky a vkládáme rovnou do rozpáleného oleje. Smažíme z obou stran.
Brambory oloupeme a uvaříme v osolené vodě s kmínem, uzavřeném v čajovém sítku, doměkka. Z uvařených brambor slijeme vodu, přidáme máslo a teplé mléko a rozšťoucháme na kaši.
Listy salátu omyjeme a nakrájíme na kousky. V misce promícháme s olivovým olejem a balzamiko balzámem. Případně lehce přisolíme.