Na 4 porce budeme potřebovat:

  • 400 g konopných těstovin
  • 8 žampiónů
  • 4 rajčata
  • 4 lžičky konopných semínek
  • miska špenátových listů
  • 1,5 dl šlehačky
  • 1 cibule
  • 1 stroužek česneku
  • 1 lžíce směsi orientálního koření (obsahuje: koriandr, římský kmín, kardamom, skořici, černý pepř, anýt, chilli, kurkumu, papriku, zázvor, česnek, hřebíček, anýz, muškátový oříšek, růžové lístky, černý kmín, levandule)
  • 1 lžíce konopného oleje
  • sůl
  • olej

Postup:

Rajčata nařízneme do křížku, spaříme vroucí vodou a oloupeme. Cibuli nakrájíme na kostičky, česnek na plátky a orestujeme na oleji. Přidáme na kostičky nakrájené žampióny, koření a 3 minuty restujeme.

Rajčatům odstraníme bubáky a nakrájíme je na kousky i se semínky. Také rajčata přidáme do kastrolu a následně i opraný a okapaný špenát. Další 3 minuty zahříváme. Přilijeme šlehačku a necháme probublat ještě 2 minuty.

Ve vroucí osolené vodě uvaříme těstoviny. Konopné těstoviny se vaří jen 3-4 minuty! Déle ne, rychle se rozvaří. Z uvařených těstovin slijeme vodu a zakápneme je konopných olejem a promícháme, aby se neslepily. Tak nejlíp vynikne jejich příjemná oříšková chuť.

Rozdělíme je na talíře, přelijeme orientální směsí a posypeme konopnými semínky.

Tento recept jsem pro vás připravila z konopných produktů firmy Carun, kde si také můžete všechny ingredience zakoupit 🙂